Needs Analysis: analiza potrzeb kursanta dorosłego.

Analiza potrzeb jaka jest wszyscy wiemy – niezbędna do przeprowadzenia efektywnego szkolenia. Niestety, może też być dość nużąca i wizualnie nieatrakcyjna, a szkoda. By tego uniknąć stworzyłam prezentację oraz zestaw w quizlecie, które wykorzystuję podczas pierwszych zajęć z nowymi kursantami i dziś z przyjemnością dzielę się efektami swojej pracy – mam nadzieję, że pomoże Wam to oszczędzić nieco czasu i uatrakcyjni pierwsze zajęcia.

Po skopiowaniu prezentacji możecie dokonać w niej wszelkich zmian.

Z zestawu w quizlecie korzystam podczas zajęć grupowym z kursantami na poziomie A2 wzwyż, dzięki temu to kursanci zadają sobie pytania, ja nadzoruję, dopytuję i uzupełniam prezentacje dla każdego kursanta.

Podczas zajęć indywidualnych korzystam jedynie z prezentacji.

Po lekcji wysyłam uzupełnioną prezentację do właściwego kursanta – znajdują się w niej przydatne linki i rekomendacje, kursanci mogą też przejrzeć ponownie prezentację i na kolejnych zajęciach powiedzieć mi o ewentualnych zmianach, punktach, które chcieliby dodać.

Prezentację możecie wysłać również przed zajęciami – nie uzupełnioną, tak by kursanci mogli przygotować się do zajęć i czuć na nich pewniej – pierwsze spotkanie to zawsze dodatkowy stres.

Prezentację warto zostawić sobie na dysku, tak by mieć do niej dostęp w każdym momencie szkolenia, przypomnieć sobie co nieco.

Materiały dostępne są poniżej, wystarczy kliknąć w odpowiednią ikonkę:

To wszystko, dajcie znać jak podobają Wam się materiały, a jeśli znajdziecie w nich błędy.

Pozdrawiam

Diana

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s