Jak samodzielnie i za darmo uczyć się angielskiego?

Rozmawiając ze znajomymi bądź nowymi kursantami często słyszę, że chcieliby oni samodzielnie podnosić zdolności językowe, ale nie wiedzą jak się do tego zabrać. I od tego jestem ja. Wasze nieprzespane noce właśnie się skończyły, bo oto nadchodzę z wpisem, na który czekaliście, nawet jeśli o tym nie wiedzieliście. Dziś porady dla kursantów początkujących.

By przejść do polecanego źródła kliknij w grafikę pod interesującym Cię opisem.

Zaczynajmy.

Z jakich źródeł korzystać podczas samodzielnej nauki angielskiego

jeśli dopiero rozpoczynasz przygodę z nauką języka.

Quizlet

Do nauki słownictwa polecam darmową aplikację oraz stronę internetową Quizlet, która umożliwi Wam trenowanie nowych słów w interaktywny sposób. Dużą zaletą Quizleta jest możliwość odsłuchania trenowanych słów, co umożliwia naukę poprawnej wymowy. Dodatkowym atutem aplikacji jest możliwość odsłuchiwania całego zestawu podczas wykonywania innych czynności, jak prowadzenia samochodu czy gotowania. Instrukcje znajdziecie w poniższym wpisie:

Najlepsze aplikacje wspomagające naukę angielskiego, których nie znasz.

Pamiętajcie, by ucząc się nowych słów i zwrotów zawsze uczyć się ich w kontekście (tworzyć zdania, pytania) oraz trenować parafrazowanie (opisywanie innymi słowami).

Test-English

Test-English to strona umożliwiająca trenowanie zarówno słuchania i czytania ze zrozumieniem, ale również gramatyki. Znajdziecie tam materiały zarówno dla osób rozpoczynających przygodę z językiem (A1), jak i bardziej zaawansowanych słuchaczy (A2-B2).

Listen a Minute

Strona, na której znajdziecie dość łatwe, minutowe nagrania w języku angielskim wraz z zestawem ćwiczeń do wykonania.

News in Levels

News in Levels umożliwi Wam trenowanie umiejętności czytania ze zrozumieniem, artykuły są krótkie i napisane przystęnym językiem, dodatkową atrakcją jest możliwość odsłuchiwania nagrań czytanych tekstów.

Learn English Through Story

Kanał YouTube oferujący nagrania opowiadań na 5 poziomach zaawansowania. By wybrać interesujący Was poziom należy kliknąć w Playlisty. Nagrania opatrzone są napisami.

Teacher Mike

Fantastyczny, ciepły nauczyciel, który na swoim kanale oferuje filmy wspomagające naukę języka szczególnie dla osób na niższych poziomach zaawansowania – mówi bardzo wolno i wyraźnie.

byDiana bout English

Kanał, na którym pomagamy w opanowaniu wymowy kłopotliwych słów w języku angielskim oraz nauczamy angielskich idiomów.

To wszystkie miejsca w sieci, o których chciałam Wam dziś opowiedzieć, choć jak sami niedługo zauważycie jest ich znacznie więcej. Zachęcam do poszukiwania treści o interesującej Was tematyce w języku angielskim, mogą to być grupy na fb o macierzyństwie czy wędkowaniu, instagramowe profile dotyczące gotowania, filmy na YouTube prezentujące sposób budowy broni jądrowej. Wszystko co Was ciekawi.

Rozpoczynając naukę języka warto otaczać się różnymi oferowanymi w nim treściami, dużo słuchać, dużo czytać i jak najszybciej zacząć mówić! Do czajnika, do siebie, do psa, a najlepiej do lektora specjalizującego się w nauczaniu osób początkującyh.

Gorąco zachęcam do porzucenia perfekcjonizmu i pozwalania sobie na popełnianie błędów. Pamiętajcie proszę, gdyby Kali bał się błędów to ani by nie jeść, ani by nie pić. Lepiej powiedzieć coś z błędem, niż nie powiedzieć nic. No może, że chcecie powiedzieć coś niemiłego. Wtedy może rzeczywiście lepiej nie mówić nic.

Wystarczy 5 minut dziennie kontaktu z językiem.

Wchodzisz w to?

Wasza

D.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s